FAQ – Czyli najczęściej zadawane pytania

1. Czy meble są dostępne od ręki?

Tak, wszystkie meble pokazane na ekspozycji są dostępne od ręki. Często są to meble z kategorii bestseller, czyli najczęściej zamawiane przez naszych Klientów. Kupując meble z wystawy nie kupujesz kota w worku. Możesz je dokładnie obejrzeć i zmierzyć. Są to produkty pełnowartościowe. Należy jednak pamiętać o tym, że kupujesz je w prezentowanym kolorze i wymiarze.


2. Jaki jest okres oczekiwania na meble?

Nasze meble są wykonywane na indywidualne zamówienie, dlatego okres oczekiwania wynosi zazwyczaj ok. 8 – 10 tygodni. Natomiast decydując się na meble z ekspozycji okres oczekiwania to tylko kwestia ustalenia dogodnego terminu dostawy.


3. Czy kupowane meble obejmuje gwarancja?

Na wszystkie nasze meble udzielamy 24 miesięcznej gwarancji. Do każdego zamówienia dołączamy kartę gwarancyjną.


4. Jak złożyć reklamację?

Zgłoszenia reklamacyjne przyjmujemy tylko i wyłącznie drogą mailową. Należy opisać powstały problem oraz jeżeli jest to możliwe, dołączyć zdjęcia. Odpowiedzi udzielamy w ciągu 14 dni drogą mailową lub telefoniczną, w której odpowiadamy jak zgłoszona sprawa zostanie załatwiona.


5. Czy meble są dostarczane w całości czy trzeba je składać?

Większość mebli dostarczamy w całości. Natomiast te, które ze względu na swoje gabaryty muszą być dostarczone w pojedynczych elementach składamy na miejscu u Klienta.


6. Jakie są koszty dostawy, wniesienia i montażu?

Koszty dostawy są zależne od odległości i liczone na chwilę obecną 1,40zł za km (w dwie strony). Wnoszenie i montaż są natomiast ustalane indywidualnie w zależności od wartości i wielkości zamówienia.

Zapewniamy również możliwość własnego odbioru i montażu mebli. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za źle przeprowadzony montaż, dlatego meble w tym przypadku nie są objęte gwarancją.


7. Czy meble są dostarczane poza granice Polski?

Tak, zapewniamy również transport międzynarodowy.


8. Czy wykonujecie meble na wymiar?

Specjalizujemy się w tym, że wykonujemy meble wg Twoich indywidualnych potrzeb. Każdy z naszych produktów, czy to meble do salonu, sypialni czy meble kuchenne możemy wykonać tak, jak tego potrzebujesz. Oprócz zmiany wymiarów możesz zadecydować o rodzaju zastosowanego materiału i jego kolorystyce. Dzięki temu jest to produkt unikatowy, który ma niepowtarzalny charakter.

Meble na zamówienie wyceniane są indywidualnie, w zależności od tego, ile zużyjemy podczas produkcji materiału.


9. Czy można zmienić wymiary mebli w danej kolekcji?

Tak, jak najbardziej. Każdy element z danej kolekcji mebli możesz modyfikować według indywidualnych potrzeb.My proponujemy modele bazowe w pewnych standardach, natomiast jesteśmy otwarci na Twoje zmiany.


10. Czy można zmówić pojedynczy element z danej kolekcji?

Tak można zamówić np. samą komodę lub tylko witrynę. Dotyczy to kolekcji mebli do salonu jak również sypialni.


11. Czy można otrzymać próbki materiałów i wybarwień?

Owszem. Jeżeli nie masz możliwości odwiedzenia naszego salonu osobiście, gdzie dysponujemy dużą ilością wzorników, wyślemy Ci je po określeniu wybranej kolorystyki.

W zależności o naszych zasobów materiałowych możemy udostępnić je bezpłatnie. Czasami jednak przygotowanie próbki wymaga zamówienia niewielkiej ilości danego materiału, więc wtedy wykonanie jest odpłatne (wycena indywidualna). Koszty wysyłki zawsze ponosi Klient.


12. Czy jeździcie na pomiar?

Tak, mamy w ofercie możliwość skorzystania z usługi pomiaru.

W naszym zespole jest projektantka wnętrz, która przyjedzie do Ciebie na miejsce inwestycji i dokona niezbędnych pomiarów oraz zaproponuje najbardziej dogodne rozwiązania. Na takie spotkanie pomiarowe zabieramy ze sobą większość próbek i wzorników. Koszt dojazdu projektantki to aktualnie 0,60 zł./km (licząc w dwie strony).


13. Czy projektujecie meble?

Tak. W przypadku mebli standardowych, których modyfikacje są nieznaczne możemy go wykonać od razu na miejscu, podczas Twojej wizyty w salonie. Wtedy wykonujemy go nieodpłatnie.

Natomiast w przypadku bardzo nietypowych realizacji przygotowujemy go po wcześniejszym pomiarze. Ten projekt jest z kolei płatny i zależy od rodzaju i wielkości planowanej inwestycji.

W żadnym wypadku nie drukujemy i nie przesyłamy na maila projektów. Jest to możliwe tylko po wpłaceniu zaliczki na zamówienie.


14. Szafa przesuwna czy otwierana?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wygodę w użytkowaniu.

Drzwi z systemem przesuwnym polecamy wąskich i wydłużonych pomieszczeń. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest ich szerokość. W odróżnieniu do drzwi uchylnych jedno przesuwane skrzydło może osiągać wymiar do 120 cm, co pozwala na stworzenie oryginalnej zabudowy. Szeroki front szafy z ciekawym wypełnieniem to niejednokrotnie prawdziwa ozdoba wnętrza

Pomimo dużej popularności szaf przesuwnych tradycyjne rozwiązania w postaci skrzydeł uchylnych nadal nie wychodzą z mody. Decydując się jednak na taki wybór, warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca przed meblem, co pozwoli zapewnić bezkolizyjne otwieranie drzwi. Drzwi uchylne sprawdzą się lepiej niż przesuwne w przypadku szaf o płytkim wnętrzu. Przy drzwiach przesuwnych zamontowanie torów w większości wymaga bowiem zajęcia dodatkowej przestrzeni, co wiąże się ze zmniejszeniem ilości miejsca na przechowywanie wewnątrz mebla. Drzwi uchylane do szafy takiej przestrzeni nie potrzebują.

Wybór systemu otwierania zależy także w pewnym stopniu od Twojego trybu życia i przyzwyczajeń. Uchylne drzwi do szafy będą dobrym wyborem w przypadku mebla do sypialni, z którego korzystają codziennie rano dwie osoby. Pozwalają one bowiem niezależnie korzystać z dwóch różnych części szafy w tym samym czasie, w odróżnieniu od drzwi przesuwnych, które odsłaniając jedną stronę mebla, zasłaniają drugą.


15. Jak można złożyć zamówienie?

Zamówienie możesz złożyć osobiście w salonie meblowym lub wysłać na adres biuro@milermeble.pl szczegółowy opis tego, co chcesz kupić.

Po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami przygotujemy umowę zamówienia, którą wyślemy na Twojego maila. Po podpisaniu umowy należy odesłać skan lub zdjęcie oraz wpłacić zaliczkę. Te czynności pozwolą na uruchomienie zamówienia.


16. Który materac jest najlepszy?

Dla każdego „najlepszy” będzie oznaczać coś zupełnie innego. To właśnie dlatego najważniejsze jest indywidualne testowanie każdego modelu i nie kupowanie go „w ciemno”. Nie kupisz dobrego materaca jedynie z powodu polecenia lub ładnego wyglądu.

Na naszej ekspozycji masz możliwość przetestowania aż 14 różnych modeli materacy firmy Janpol. Połóż się na każdym modelu i sprawdź, czy jest wygodny. W prezentowanych materacach znajdujesz pełen przekrój dostępnych na rynku surowców, m.in. wkłady lateksowe, piankowe, sprężyny typu kieszeniowego i multipocket, pianki wysokoelastyczne i wszelkiego rodzaju kombinacje z piankami termoelastycznymi i wzmacniającymi płytami kokosowymi. Dodatkowo możesz dobrać do materaca wysokiej jakości akcesoria takie jak: poduszki, nakładki, pokrowce czy toppery.

Nasi doradcy pomogą Ci oczywiście dokonać odpowiedniego wyboru.


17. Łóżko tapicerowane czy drewniane?

Nie ma tu obiektywnie lepszego wyboru. Niektórym osobom bardziej przypadną bowiem do gustu korzyści łóżka tapicerowanego, inni z kolei preferować będą możliwości wersji drewnianej.

Pierwszą zaletą łóżek tapicerowanych jest to, że zwykle nie posiadają twardych krawędzi, przez co są bezpieczniejsze. Miękki zagłówek i skrzynia to wygoda w codziennym użytkowaniu. Ogromny wybór tkanin i ich kolorów sprawia, że każdy znajdzie opcję idealną dla siebie i najlepiej dopasowaną do wystroju sypialni.

Drugą zaletą jest to, że łóżko tapicerowane stanowi jakby odrębny element tego pomieszczenia. Możesz zwyczajnie zakupić łóżko do szafy, którą już posiadasz, bez zamartwiania się czy odcień płyty lub drewna będzie idealnie dopasowany. Wystarczy tylko wybrać kolor skóry lub tkaniny, która będzie ładnie się z Twoją „starą” szafą komponowała. Na dodatek masz możliwość wyboru rodzaju skrzyni: tradycyjna, gdzie materac jest osadzony wewnątrz lub kontynentalna, na której materac jest zwyczajnie położony.

Łóżko drewniane lub wykonane z płyty laminowanej jest z kolei dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Wystarczy wilgotna ściereczka, żeby zetrzeć nagromadzony na elementach kurz. Z tego też powodu jest dobrą opcją dla alergików. Duży wybór dekorów pozwoli nam dobrać je do szafy czy innej zabudowy w sypialni. Łóżka drewniane lub z laminatu sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Będą dobrze wyglądały zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Nawiązują do natury i zachwycają naturalnym pięknem. Najmodniejsze obecnie są te, które prezentują się najbardziej naturalnie, czyli mają nierówności, widoczne słoje oraz sęki. Cały sekret popularności tkwi w unikatowym wyglądzie – nie ma możliwości, by znaleźć drugi identyczny model mebla. Rysunki słojów są niepowtarzalne.


18. Uchwyty czy system bezuchwytowy?

Meble bez uchwytów z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność. Jest to praktyczne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu.

Pozbawiona uchwytów zabudowa zyskuje w pełni gładką i jednolitą powierzchnię, idealnie wpisującą się w wymagania minimalistycznego stylu. Gładkie fronty dużo łatwiej jest nam czyścić, aczkolwiek musimy to robić częściej, gdyż bezpośrednio ich dotykamy, a przez to zostawiamy na nich ślady palców.

Decydując się na system bezuchwytowy w meblach, do wyboru masz kilka opcji. Jedną z nich stanowią uchwyty frezowane. Są to wgłębienia na górnych, dolnych lub bocznych krawędziach frontów (w zależności od konstrukcji szafki i rozmieszczenia frontów).

Drugą możliwością są mechanizmy TIP-ON. Fronty z mechanizmem TIP-ON uchylają się samoistnie po ich delikatnym naciśnięciu. Aby w pełni otworzyć szafkę lub wysunąć szufladę musisz już to zrobić manualnie. Jeżeli jedna zamontujesz dodatkowo elektryczny wspomagacz Servo Drive, szuflada po delikatnym naciśnięciu w pełni się otworzy. Jest to świetne rozwiązanie do szafek kuchennych, w których został umieszczony kosz na śmieci. Gdy masz zajęte obie ręce, wystarczy dotknąć lekko kolanem aby szuflada sama się wysunęła.

Trzecią opcją są tak zwane uchwyty listwowe. Co prawda z ich pomocą nie stworzysz kuchni zupełnie pozbawionej uchwytów, jednak z całą pewnością dodasz jej nowoczesnego charakteru, gdyż uchwyty listwowe nie są montowane na frontach, a są w nie wpuszczane. Są zatem równie wygodne co efektowne.

Uchwyty z kolei są dobrym wyborem dla osób, które lubią przemycać swój styl poprzez dodatki. Marmurowe, szklane czy złote gałki do szafek mogą stać się pięknym wykończeniem. Odpowiednio dobrane uchwyty nie dość, że stanowią piękny element dekoracyjny, to jeszcze zapewniąCi możliwość wygodnego użytkowania mebli. Dodadzą pomieszczeniu charakteru, podkreślą jego styl i stworzą efekt spójności.Wnętrza tradycyjne i klasyczne raczej się bez nich nie obejdą.


19. Dlaczego tak drogo?

Cena nigdy nie bierze się znikąd. Zawsze wpływa na nią kilka czynników.

Jeżeli chcesz mieć indywidualnie zaprojektowane meble i kontrolowane jakościowo przez ludzi trzeba się przygotować na większy koszt niż w przypadku produkcji masowej. Dlaczego tak? Ponieważ najwięcej kosztuje praca ludzi. Wytwarzając produkt masowo z zastosowaniem produkcji taśmowej tę samą pracę człowieka rozkładamy na większą ilość produktów. Dodatkowo angażujemy także pracę maszyn i urządzeń, które nie pobierają wynagrodzenia i nie chodzą na urlopy.

Zamawiając meble na zamówienie chcesz sam zdecydować o ich wyglądzie, wymiarach i funkcji. Najpierw uzgadniasz z projektantką wytyczne mebli. Potem na podstawie wytycznych projektantka wykonuje projekt tych mebli, który Ty akceptujesz (lub nie – i trzeba wykonać kolejny). Następnie projektantka sporządza projekt wykonawczy, a dział dział zaopatrzenia zamawia materiały. Komoda zostaje wykonana również przez ludzi, gdyż tylko człowiek potrafi wykonywać zadania, gdzie każdy element zawsze jest inny. Oczywiście wspomagamy się nowoczesnymi narzędziami, ale to wciąż człowiek musi zadecydować, jaki i których narzędzi użyć. No i człowiek kontroluje jakość.

Pakowanie i transport też zapewniają ludzie, nie maszyny.

Salon

najpiękniejsze meble do salonu

Nasze produkty

Sypialnie

idealne dla wszystkich

Kuchnie

modne i praktyczne

Krzesła

Modne i wygodne

Łóżka

wygodne i trwałe

Stoły

dla małej i dużej rodziny

Ławy

wkomponują się w każde wnętrze

Garderoby

Dopasujemy ją do twojego wnętrza