Jak pracujemy

1. Spotkanie w salonie
Odwiedź nas w jednym z naszych salonów w Malichowie lub Dobrodzieniu, gdzie możesz zobaczyć gotowe aranżacje ekspozycji. Wśród nich z pewnością znajdziesz pomysł na wystrój swojego wnętrza.
Nasz doradca zaprezentuje Ci bogactwo próbek i wzorników, którymi dysponujemy.
Dodatkowo możesz ocenić jak ich kolor czy wybarwienie wyglądać będzie w naturalnym świetle i sztucznym oświetleniu lamp. Praca z wzornikami, ma tę ważną zaletę, że możesz dotknąć poszczególnych materiałów i poczuć ich strukturę. Ponadto niektóre z nich są wyeksponowane już na gotowym meblu.
Następnie wspólnie zdefiniujemy Twoje oczekiwania i oszacujemy budżet.
Takie niezobowiązujące spotkanie pozwoli rzucić nowe światło na to, o czym myślisz od dawna.

2. Projekt na miejscu lub pomiar w domu Klienta
Powstałe pomysły możemy zwizualizować i dowolnie modyfikować na projekcie, który wykonamy na poczekaniu.
W przypadku bardzo nietypowych realizacji możesz umówić się na spotkanie pomiarowe z projektantką wnętrz na miejscu inwestycji. Kolejno przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt i zaproponujemy konkretne produkty i najbardziej dogodne rozwiązania.

3. Realizacja/produkcja
Przystępujemy do produkcji mebli. We współpracy z naszymi stolarzami i technologami uzgadniamy kwestie techniczne, zamawiamy niezbędne materiały, rozpisujemy formatki na produkcję i rozpoczynamy składanie Twoich mebli.
Nad realizacją projektu czuwa doradca Klienta, z którym jesteś w kontakcie od samego początku.

4. Transport i montaż
Umawiamy się na dogodny dla Ciebie termin dostawy. Nie musisz martwić się o montaż, gdyż zrobią to za Ciebie nasi pracownicy. Usługa ta obejmuje wniesienie, skręcenie i ustawienie mebli.
Meble niewymagające skręcania i montażu możesz odebrać samodzielnie z naszego magazynu.

Najczęściej stosowane przez nas materiały

Do najczęściej stosowanych materiałów w naszej stolarni należą:

 • Płyta laminowana
  Jest wykonana z trójwarstwowej płyty wiórowej bądź płyty MDF, która jest jednostronnie lub dwustronnie pokryta żywicą termoutwardzalną. Takie wykończenie płaszczyzny płyty sprawia, że nie wymaga ona dalszej obróbki. Proces laminowania płyty polega na naprasowaniu materiału dekoracyjnego na jej powierzchnię, w efekcie czego może imitować strukturę drewna, kamienia lub innych materiałów i wzorów. Płytę laminowaną charakteryzuje nie tylko bogactwo struktur i kolorystyki (od pasteli po kolory nasycone), ale również wysoka wytrzymałość. Jest ona niezwykle odporna na uszkodzenia i zabrudzenia.
 • Fornir czyli okleina naturalna
  Są to cienkie „płaty” drewna o grubości 0,5 do 3,0 mm przyklejane na powierzchnię płyty meblowej.
  Płaty te uzyskuje się poprzez poprzez ścinanie bezpośrednio z pnia drewna za pomocą skrawania obwodowego, mimośrodowego lub płaskiego
  Używamy fornirów naturalnych jak również modyfikowanych (powstaje w efekcie technologicznej ingerencji w drewno. W zamian uzyskujemy ujednolicone spektrum kolorów oraz powtarzalność usłojenia).
  Elementy fornirowane pokrywamy lakierami lub dodatkowo barwimy bejcami nitro.
 • Płyta MDF
  to nic innego jak płyta drewnopochodna, powstająca ze zmieszania zmielonego na pył drewna i związków organicznych. Taka mieszanka jest poddawana obróbce i prasowaniu w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu uzyskuje wiele pozytywnych właściwości.
  Nazwa MDF to skrót z angielskiego Medium Density Fibreboard, co oznacza, że tego typu płyta jest produktem o średniej gęstości, jest przy tym twarda i jednolita. Specyfika MDF-u pozwala dowolnie go obrabiać, przycinać, frezować, a nawet naginać, dzięki czemu można tworzyć nawet najbardziej wyszukane i nietypowe aranżacje zabudowy meblowej.
 • Naturalne drewno
  Otrzymywane ze ściętych drzew i formowane przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty.
  Zastosowanie drewna zależy od jego właściwości, które warunkowane są m.in. jego gęstością, wilgotnością, obecnością wad drewna (np. sęków, skrętu włókien, pęknięć).
  W naszej stolarni najczęściej używamy m.in. drewna sosnowego, bukowego, olchowego i dębowego.

Technologie, z których korzystamy

Jako producent mebli na wymiar staramy się dotrzymać kroku w teraźniejszych zmianach inwestując w nową technologię, która zapewnia możliwość dostosowania oferty do bieżących wymagań Klientów.
Dzięki programom do projektowania i rozkroju takim jak Pro100, CAD Decor, Formatyzacja możemy w krótszym czasie stworzyć projekt o bardzo dobrej jakości wizualnej, przygotować dokumentację techniczną, wygenerować listę formatek, listę elementów i raport zużycia materiałów.
Staramy się stale wprowadzać zmiany i udoskonalać produkcję mebli, aby czas realizacji skrócić do minimum.
Wykorzystujemy akcesoria i systemy meblowe takich firm jak Peka, Blum, GTV, Hettich, Sevroll i inne.

Salon

najpiękniejsze meble do salonu

Nasze produkty

Sypialnie

idealne dla wszystkich

Kuchnie

modne i praktyczne

Krzesła

Modne i wygodne

Łóżka

wygodne i trwałe

Stoły

dla małej i dużej rodziny

Ławy

wkomponują się w każde wnętrze

Garderoby

Dopasujemy ją do twojego wnętrza