Ławy na wymiar

Urządzanie mieszkania czy domu to świetny sposób na spełnienie swoich najskrytszych marzeń wnętrzarskich. W naszej firmie znajdują się ławy i stoliki kawowe, które wykonujemy na zamówienie Klientów. Czym się kierować wybierając takie meble do salonu? Przeczytaj i sprawdź!

Wybór stoliczka do salonu – od czego zacząć?

Głównym założeniem naszego przedsiębiorstwa jest produkcja unikalnych w formie, a zarazem funkcjonalnych mebli, które sprawdzą się niemalże w każdym pomieszczeniu. Takie są właśnie nasze stoliki kawowe i ławy. Wybierając je i zamawiając, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, między innymi wymiary, funkcjonalność oraz sposób wykończenia.

Zarówno ława, jak i stolik kawowy nie powinny być wyższe niż meble wypoczynkowe. Najlepiej, by blat był usytuowany około 45-50 centymetrów nad ziemią. Niektóre modele w naszej ofercie są jednak wyższe, co nie przeszkadza, by umiejscowić je w salonie. Ważne jest także ustawienie takiego mebla, by nie był zbyt blisko sofy. Wówczas może utrudnić przemieszczanie się, a z kolei zbyt duży dystans między meblami zmniejszy komfort korzystania ze stolika czy ławy. Optymalną odległością od sofy jest 1 metr.

Kształt i forma stolika kawowego

Jak sama nazwa mówi, mebel ten ma swoje przeznaczenie i najczęściej służy jako miejsce, na które można odłożyć pilot od telewizora czy aktualnie przeglądaną gazetę. Bardzo ważnym aspektem jest wielkość stoliczka, bowiem zbyt duże prezentują się nieatrakcyjnie i przytłaczają całe pomieszczenie. Ogólnie przyjętą zasadą jest tak, która mówi, że stolik do salonu powinien być dopełnieniem przestrzeni, czyli powinien współgrać kompozycyjnie z pozostałymi meblami.

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników